"Sverigedemokraterna rasar"

Den här tråden diskuterar artikeln "Sverigedemokraterna rasar".
Inlägg #1: Postat: 2010-05-26 12:28:00
Per W
Har man bara orealistisk "folkhemsk" 50-talsnostalgi och främlingsfientlighet på programmet så blir man genomskådad till slut.
Inlägg #2: Postat: 2010-05-26 14:48:00
Thomas L. Aabo
Konstigt att inte Unto gått i taket över denna artikel.
Inlägg #3: Postat: 2010-05-29 11:06:00
Johannes Johnson
Media har helt enkelt stor konkurrens från internet. Följer man nyheterna noga och kolla källor märker man rätt snart att media förvränger en hel del av den verkliga världsbilden. Notera gärna mordet på Anna Lind, 911, JFK, Svininfluensan, klimathypen etc etc.

Skärper de sig inte snart kommer varenda kotte förlora förtroende för dem.
Inlägg #4: Postat: 2010-05-29 11:43:00
Inger Olsson
...Och går man sen till den delen av Sverige där S D redan har haft/har politisk makt, m a o haft möjlighet att påverka och förändra i kommuner, så blir misslyckandena lysande och väljarförtroendet har radikalt sjunkit.
Inlägg #5: Postat: 2010-05-29 11:48:00
Tartyff
Per W. Jag ifrågasatte GunnarL av relevant orsak för en stund sedan och nu märker jag att det finns en till att ifrågasätta. Per vad vinner du på att gå politikernas ärende och driva deras förtal och smutskastning. Man får ju onekligen tanken på nazism när man tar del av dina åsikter som är av samma kaliber. Hitler sa, vi ska utrota judarna och du säger egentligen vi ska utrota svenskarna, kanske ett drastiskt utspel mot dig men du anammar Hitlers princip att vissa människor får inte existera!
Inlägg #6: Postat: 2010-05-29 12:00:00
Per W
#5 eh?
Inlägg #7: Postat: 2010-05-29 12:34:00
Tartyff
SVERIGEDEMOKRATERNA ÄR INVANDRARVÄNLIGA! SD som har lovat kristna irakier att få komma till Sverige om de röstar på dem? Nu har detta snabbt uppmärksammats av övriga kristna landsmän från mellanöstern som flytt hit för att slippa islamisterna i deras hemländer och lär rösta på SD av den orsaken, för att SD är stora motståndare till Islam och deras Sharialagar som de vill införa i samhället. Moskèerna som byggs i Sverige och stöds delvis av våra skattemedel är ett islamskt högkvarter i varje kommun i Sverige dit muslimer vallfärdas för att del av det hat som riktas mot västvärldens folk och tillika mot kristna landsmän.
Inlägg #8: Postat: 2010-05-31 16:46:00
Lasse i Gatan
Sverigedemokraternas skuggbudget finns att ladda hem på följande länk.Länk: politisktinkorrekt.info
Inlägg #9: Postat: 2010-06-01 17:06:00
Lasse i Gatan
Det gick en revy med Galenskaparna för några år sedan där en sång sjöngs om att köpa grisen i säcken. Nu tror jag att svenska folket har köpt grisen i säcken när det gäller den påtvingade mångkulturen. länk:Länk: sdlandskrona.blogspot.com
Laddar...