USA-valet: Sarah Palin - chansningen kan gå hem

Den här tråden diskuterar artikeln USA-valet: Sarah Palin - chansningen kan gå hem.
Showing page 8 of 8: 1  2  3  4  5  6  7  8
Inlägg #141: Postat: 2008-10-12 20:23:00
Jocke S
Å fasen, redan då! Ja jag bor ju inte i USA, så jag har inte full koll. Och du bor inte i Sverige och hänger knappast med, hur klimatet är t.ex. vid kvotering. Men om du läser här nedan på sidan 1 vad jag nyss skrivit om SVT och deras fjäsk inför riksdagsvalet så kanske du kan få en blänkare, du som kritisk till brödlicensen inom stats-TV. - Och det var smickrande att du jämställde mig med MAD!
Inlägg #142: Postat: 2008-10-12 20:53:00
CMO
Ja både du och MAD magaizine har nog era bästa dagar långt bakom er.
Inlägg #143: Postat: 2008-10-12 21:08:00
Jocke S
142 Aj, aj det där var inte snällt sagt! Men som jag nyss konstaterat, du har säkert koll i USA och på MAD, men knappast på Sverige, och definitvt inte på min person! Men nu måste jag nog sluta, som du vet har kvoteringsivern smittat av sig ända in på sourze! Kvoten sköts tydligen från kontoret nånstans i V-Götland, och det är därmed något luddig, plötsligt kan de bli krav på stopp! Och nu har en del av kvotbeslut och tilldelning tydligen förts över till USA! Vi får väl ändå hoppas att den kvoten inte försvinner där nånstans i systemet, så åtminstone du får nån glädje av tilldelningen där!
Inlägg #144: Postat: 2008-10-12 22:04:00
Ragnhild Blücher
Landets feminister borde åtminstone vrida blicken åt höger nu, ty det är ändå historiskt att ett fruntimmer får en så hög post i en amerikansk regering. -Vi kvinnor har fått anledning att överväga en röst på McCain !
Showing page 8 of 8: 1  2  3  4  5  6  7  8
Laddar...