Hundra procent åt alla föräldrar!

Inlägg #1: Postat: 2002-02-12 22:29:00
Anna Li
Hur kunde jag var det då? Oh vi förlorade ju pengar. Jo för det första hade vi hoppats på att få barn och inte satt oss fast med höga fasta kostnader och för det andra så ville jag det hellre än ngt annat. Det var värt varenda spänn - det borde pappor också kunna tycka.
Inlägg #2: Postat: 2002-02-13 00:00:00
forts
Skulle kanske börja med att säga att jag tycker din artikel är jättebra, men det där med 100 låter ganska dyrt. Vi har redan världens bästa föräldraförsäkring!
Inlägg #3: Postat: 2002-02-14 00:47:00
Christer
Vem tjatar om pappor som förlorar? Det är ju du! Sofia pratar inte om pappor. Hon säger att kvinnor stannar hemma av ekonomiska skäl. Hela! familjen förlorar om den med högst inkomst går hemma. Det är inte alla som skulle gjort ert val. Jag trodde du var feminist?
Inlägg #4: Postat: 2002-02-14 12:31:00
Anna Li
Det blir alltid diskussion om att höja ersättningstaket när det gäller pappor - aldrig mammor. Jag anser mig själv vara feminist. Får man inte vara mammaledig då eller vad menar du? Du verkar ha en väldigt speciell definition på feminist!
Laddar...