|
Inlägg #1: Postat: 2001-12-05 13:54:00
|
|
Erik |
Varför är det alltid ni som verkar ha haft det så jäkla hemskt som hörs i debatten. Jag är adopterad, på det hela taget har jag inte haft det värre än mina icke adopterade syskon eller mina vänner.
|
| |
|
Inlägg #2: Postat: 2001-12-05 13:54:00
|
|
Erik |
Jag tycker inte heller att mina eller dina åsikter kan anses vara något annat än åsikter å absolut inget att köra i halsen på homosexuella som nses vara kategoriskt olämpliga att ta hand om barn bara för att de inte är kära i rätt sorts människor.
|
| |
|
Inlägg #3: Postat: 2001-12-05 23:15:00
|
|
Mia |
Jag skriver inte att jag haft det hemskt, det har jag INTE. Men frågan vem är jag? är lite mer komplicerad när man är adopterad. Jag tror inte att homosexuella är olämpliga att ta hand om barn dom kan skaffa biologiska barn , då kan dessa barn få både mamma och pappa även om dom inte bor tillsammans. Mamma och pappa alltså.
|
| |
|
Inlägg #4: Postat: 2001-12-06 15:39:00
|
|
Erik |
Men det är bara din ÅSIKT. Jag har en annan, plus att jag tror att de enda adopterade som uttalar sig i den här frågan är de som har haft problem med sitt adoptivskap, vi andra bryr oss inte så mycket.
|
| |