|
Inlägg #1: Postat: 2006-10-26 14:55:00
|
|
Karin Holmberg |
Att kvinnor framställs entydigt som viljelösa offer vet jag inte vad jag ska tro om efter att ha läst om kvinnors liberala syn till att extraknäcka med sex, i den här länken. 60 tycker det är Okej om det ligger mycket pengar i potten! :-o
Och detta även bland starka feministförespråkare, i forumet. :-o !
|
| |
|
Inlägg #2: Postat: 2006-10-26 15:43:00
|
|
Joakim Steneberg |
Tack, jag skall kolla länken senare.
Redan Mark Twain har, eller lär ha, jag har själv inte sett det i orginaltryck tagit upp detta med en kvinna som sade sig vara med på noterna för stora pengar, Men som blev högst förnärmad när han prutade till några dollar!
|
| |
|
Inlägg #3: Postat: 2006-10-31 20:55:00
|
|
Love |
Käre Joakim.
Vad är det egentligen som upprör dig? Att dina sexköp kompliceras?
En dag kanske din människosyn klarnar och du upphör bejubla det cyniska utnyttjandet av andra människor som vanligen slutar i mänskliga tragedier.
|
| |
|
Inlägg #4: Postat: 2006-10-31 22:02:00
|
|
Joakim Steneberg |
Så banalt, men du är inte lite fräck du! Vad vet du om mig, eller om sexköp? Svara på det du, du skamlösa!
Det är sådant som upprör mig, jämte skenheligt intresse om offer som man mest bryr sig om för att tjäna sina politiska poänger! Vems ärenden går du själv, vet du det ens?
|
| |