Don Juan får dansa med Gudrun

Inlägg #1: Postat: 2005-03-12 13:58:00
Mine
Att ha förakt för svaghet,att leka med ens känslor,speciellt om man har barn att försörja och man måste lämna bort barnen,för att man inte har råd.Att vara tillmöteskående och inte ignorera ett förtränkt sorgespel
Inlägg #2: Postat: 2005-03-12 14:13:00
Mine
forts.att det går somligas ära förnär och att då börjar krigskonflikten.Att föra en till det förbjudnas brant att förföra en att tappa all social kontroll,vad är det för ovärdigt tänkande i ofrvillighet ett beteende som man sedan ångrar.Där finns sannerligen inget samarbete,skydd och tillförsikt samt framtid.Endast hustru och misshandlaren och våldet.
Inlägg #3: Postat: 2005-03-12 14:40:00
soilander
Vad jag syftade på var "orgasmens brant"... I all välmening bytter jag ut ordet till "det förbjudnas brant"... och visst, du har rätt, det finns ingen framtid i ofrivillighet.
Inlägg #4: Postat: 2005-03-12 15:51:00
Mine
Mer verkstad,,,,,dom prostituerade tar underlivet först och missbrukarna.Annars så är det så att hjärna och hjärta kommer först.
Inlägg #5: Postat: 2005-03-12 15:51:00
Mine
Mer verkstad,,,,,dom prostituerade tar underlivet först och missbrukarna.Annars så är det så att hjärna och hjärta kommer först.
Laddar...