Göran Persson och diktaturkramarna

Inlägg #1: Postat: 2004-10-07 15:37:00
- " - forts.
Vänsterpartiet är ett litet parti, har ofta legat i närheten av 4--spärren, en frivillig organisation som följer de svenska lagarna. Partiet representerar sina väljare. Ingen annan. Det är värre med de officiella representanterna, de som representerar dig och mig, att dessa har åtskilliga gånger ”kramat” diktaturer är skam. Chausesco fick sitt pris från kungens hand och ledsagades i samband med festligheterna av Drottning Silvia. Kungen har dessutom visat diktaturintressen senast i Brunei.
Inlägg #2: Postat: 2004-10-07 15:39:00
- " - forts
Du brukar vara objektiv, Sten. Men med din artikel har du hamnat i kommunisthetsarnas krets. Kanske måste jag omvärdera dig. Du är som så många andra, ett offer av den borgerliga smutskastningen, glömskan och den borgerliga skönmålningen av kapitalismen.
Inlägg #3: Postat: 2004-10-07 19:16:00
Sten
Dina åsikter är värd all respekt. Jag tror att V-väljarna som majoritet bara är vänsterinriktade, en del missnöjda sossar. Men nuvarande ledningen ingår nog i den hårda kärna sovjetkommunister som på sin höjd attraherade runt 4
Laddar...