Nina Hagens & John Lennons ufo-möten

Inlägg #1: Postat: 2004-10-01 19:58:00
Jag Vänster!!
Nina Hagen har alltid varit en rövslickare, och slickade sådana som Erich Honecker, men det hjälpte inte, hon tjänade för lite. Efter flykten till Västtyskland blev hon en nolla där. Sen slog hon över till lesbiskt och förnedrade dessa människor. Men det gick hem hos borgarbrackorna. Hon körde hårt med antisocialism och klart att det ger klöver. I Östtyskland spelade hon ofta halvnaket och förföriskt. Pin Upp så att säga.
Inlägg #2: Postat: 2004-10-01 22:46:00
Kevin
Jag, jag håller med om att jag kanske kunde översatt texten lite mer... Men du förstod nog i varje fall..
Var hon inte född i östberlin Nina? Flydde hon samtidigt med honom, pappa alltså?

Hur slickade hon Erik Honecker? Finns det någon info om detta? Jag har aldrig hört om detta. Är en pin up i dina ögon en sämre människa?

Sämre än vem då kan man ju fråga...?
Inlägg #3: Postat: 2004-10-03 16:30:00
Jag Vänster!
Ja, Nina Hagen slickade Honecker ungefär som Britney Spears slickar Bush. Nina Hagen syntes ofta på östtysk TV, ofta i roller som ”dum blondin”, hon hade även seriösa roller, hon är en fantastisk skådespelerska, tyvärr spelade hon teater även när hon blev sångerska i väst. Jag blev besviken, hon kändes inte äkta.
Inlägg #4: Postat: 2004-10-03 16:33:00
Jag Vänster!!
När det gäller flykten, egentligen var det ingen flykt utan hon och hennes mamma fick flytta legalt till Västtyskland. Hennes mamma var också mycket uppskattad skådespelerska. Wolf Bierman är Nina Hagens styvpappa. Jag tror att Ninas ”riktiga” far var också skådespelare. Jag får kolla det! Att Nina Hagen inte fortsatte sin skådespelarkarriär, för hon är en naturbegåvning!
Inlägg #5: Postat: 2004-10-04 13:45:00
Kevin
Hur slog hon över till lesbiskt?
På vilket sätt kändes hon inte äkta?
Finns det någon internet adress där man kan läsa mer om detta?

mvk kevi
Laddar...