Det är inte synd om dig, Winberg

Inlägg #1: Postat: 2004-08-21 12:49:00
Inger
Påståendet kommer ursprungligen från Sigmund Freud, något som feministisk teoribildning - OAVSETT FAMILJETILLHÖRIGHET! - anammar i sina påståenden om vad människan ÄR! Vilket är bara det en jävla bluff!
Över 100 år gamla vidriga så kallade "sanningar", rent av perversa idéer om människan - som t ex Oidipuskomplexet - bygger alltså feministisk teoribildning på.
Inlägg #2: Postat: 2004-08-21 12:50:00
Inger
Nina Björk är deras "förlängda arm" via skönlitteraturen och givetvis skulle hon inte missa ögonblicket att svara på sin egen fråga: "Varför mannen är verkligheten och kvinnan är utvägen?" "Hemligheten ligger i Oidipuskomplexet", skriver hon i en urbota dumhet, som kan få solen att rodna.
Det var längesen naturvetarna gjorde upp med Sigmund Freuds slaskteorier. Men fortfarande är det, mig veterligen, pedofiler/incestare - och feminister som gynnas av S Freuds infantila sexualteori.
Inlägg #3: Postat: 2004-08-21 12:54:00
Malin Michea
Det gläder mig att vi har samma åsikt om Freud.
Inlägg #4: Postat: 2004-08-21 14:29:00
Inger
Tillägg: Citat ur boken "Sireners sång" av Nina Björk.
Malin: Freuds infantila sexualteori är det STÖRSTA kulturhistoriska sveket gentemot barnet - och det mot hela mänskligheten! Notera att hans teori har INGENTING med verkligheten att göra, d v s läran om livet självt - biologi.
Inlägg #5: Postat: 2004-08-21 14:29:00
Inger
Och vidare, feminismer håller envist kvar vid Oidipuskomplexet trots att inte ett ENDA futtigt bevis någonsin har lagts fram. Electrakomplexet passar "utmärkt" Suck! om man är pedofil med hetro-, och bisexuell läggning.
Laddar...