Se och lär Sverige

Inlägg #1: Postat: 2004-06-26 12:08:00
dhc
Och det bortdömda målet... well, svår situation. Jag kan faktiskt inte uttala mig. Terry står ju bara där javisst... men ska man få skicka fram en man vars enda uppgift är att förhindra målvakten att komma ut och upp? Inte för att jag tror att det var Terrys uppgift, men han stängde Ricardo väldigt effektivt.
Inlägg #2: Postat: 2004-06-26 12:10:00
dhc
Sen tycker jag faktiskt det finns en viss "skyll dig själv"-anda över detta EM. England - Frankrike, alla Italiens matcher, Portugal - Grekland, Frankrike - Grekland.. alla exempel där lag som kan så mkt bättre helt skiter i antingen att försöka anfalla eller överhuvudtaget jobba, som förlorar på det. Orättvist eg med tanke på fotbollskunnandet, men samtidigt rättvist.
Inlägg #3: Postat: 2004-06-26 12:12:00
dhc
Jag tror det går åt h-e ikväll. Men i en kvartsfinal kan allt hända, vilket de senaste två dagarna visar. Hjärnan säger 2-målsseger för de oranga, får hoppas man har fel. Heja Sveriges ytterbackar och offensiva innermittfält, vilka ni än är.
Inlägg #4: Postat: 2004-06-26 12:17:00
dhc
"Och det bortdömda målet... well, svår situation. Jag kan faktiskt inte uttala mig." hehe, direkt efter gör jag precis det : Poängen var iaf att jag absolut inte är säker på vad som var rätt. Sen letar engelsmän såklart syndabockar, enklare att skylla på en individ än än kollektiv och omständigheter. gäller generellt, inte engelsmän i synnerhet - Se sveriges torsk mot vitryssland, Salo fick mest skit för ETT individuellt misstag trots att utespelarna lallade runt och gjorde nada
Laddar...