Sex ska inte vara regelbundet

Inlägg #1: Postat: 2003-06-11 16:20:00
Per
Det där är ett helt felaktigt sätt att använda statistik. Statistiska sammanställningar, genomsnitt mm kan ALDRIG säga något bestämt om en enskild person.
Jag har den största respekt och beundran för Dalai Lama som verkar det i alla fall finner sig så väl i sin roll. Men jag kan också säga att jag skulle vara en synnerligen olycklig person om jag var tvungen att leva på det sättet. Och det tror jag inte att jag är ensam om.
Inlägg #2: Postat: 2003-06-11 17:39:00
Pimme
Håller med, jag tycker inte människor verkar bli så värst mkt lyckligare av sex. Bland de gladaste människor jag träffat var några nunnor i Dalby, jag var där och vilade på ett kloster, nunnorna var glada och fnittriga. Verkade inte sakna sex.
Inlägg #3: Postat: 2003-06-11 17:42:00
Pimme
Däremot många jag känner som skryter om hur många de haft sex med och hur avancerat verkar ofta neurotiska och tråkiga. Nyligen berättade Victorika Silverstedt för omvärlden att hon minsann haft gruppsex, jaså, intresseklubben antecknar.
Laddar...