När JA är viktigast i livet

Inlägg #1: Postat: 2002-12-22 19:24:00
Carina
Jättebra. Sluta och snacka om att bara tjejen ska säga ja eller nej. Hon kan ju fråga om killen vill knulla och då är det han som ska svara ja eller nej. En annan gång är det killen som ska fråga och då är det hon som ska svara ja eller nej. Hur långt har vi kommit egentligen när det bazra är tjejen som ska lära sig svara ja.
Inlägg #2: Postat: 2002-12-23 10:41:00
Lisa
Jag håller med, men artikeln handlade ju om att man hela tiden uppmanar tjejer att säga nej. Det blir som ett mantra: "säg nej säg nej". Man måste ju börja nånstans. Säg ja, säg ja! --> börja fråga själv!
Inlägg #3: Postat: 2002-12-25 03:35:00
En annan innerstads Mia
Stackars Mia! Hon vill så gärna ha sex, men samtidigt inte bli kallad hora! Men varför blandar hon in våldtäkt och boken "flickan och skulden" i sitt resonemang??? Vad läste hon som jag missade??? Eller vad läste jag som hon missade??? MIA!!! Njut av DIN sexualitet och blanda inte in övergrepp i det!!! Ps. Vad har det för relevans att du gick i en innerstadsskola? Ds.
Laddar...