Valt inlägg:
# 15 Människor har rätt att bilda sig en uppfattning. Det finns inga "måsten" hur det ska skötas alls. Man får väl rätta sig efter omständigheterna.
Det finns tydligen många som har föraningar i det här fallet i alla fall i världen. Det luktar lång väg och rätt ska väl var rätt? Man kan fråga sig , vem man kan lita på, om det gäller livet.
Assange var ju punkare från början- det är väl den enda likheten han har med de maskerade Pussy Riots. Ett modernt namn som väcker anstöt hos många. Att häda i en kyrka, väcker också anstöt hos många, men det skiter väl de flesta i. Gruppen har blivit mode att uppmuntra.
Ett meddelande kommer att skickas till ansvarig som besultar om inlägget skall tas bort, av vilken anledning vill du rapportera det här inlägget?