Valt inlägg:
#17 Jocke, vad anser du om min tidigare uppmaning att Skolverket skall sätta grabbarna för sig, fr.o.m mellanstadiet fram till gymnasiet. Om dessutom tjerna vill gå ändå längre så att högskolestuderandet också innefattar kvinnliga lärare till kvinnliga elever så fine with me. Varför skall vi vara så egoistiska att vi vill
försämra deras resultat? Hur många feminister har man hört som klagar över att de aldrig fick bollen vid den gemensamma "gympan". De enda som kan förlora på könsfördelningen är testosterona analfabeter, och de barn som inte vet vilken grupp de vill tillhöra. Plus de grabbar som heller inte fick bollen, men inte gnällde. Om så blev kan de ju inte ens sno bollen från någon tjej.
Ett meddelande kommer att skickas till ansvarig som besultar om inlägget skall tas bort, av vilken anledning vill du rapportera det här inlägget?