Valt inlägg:
Tack för era kommentarer. Dock tycker jag att det är tråkigt att fokus hamnat på Slitz, det fanns med som en detalj för att ge ännu ett exempel på att man som tjej inte behöver prenumerera på Cosmopolitan eller någon annan "tjejtidning" utan göra det motsatta. Jag jobbar inte för någon tidning.
Artikeln handlar om fördomarna man stöter på som ung kvinna. Jag är 24 år och blir inte bemött på samma sätt som män i min ålder. Detta var tänkt som en tankeställare men verkar provocera mer än att fylla sitt syfte. Vad beror det på? Bilden av mig i klänning, som för övrigt togs i augusti?
Ett meddelande kommer att skickas till ansvarig som besultar om inlägget skall tas bort, av vilken anledning vill du rapportera det här inlägget?