Valt inlägg:
Cecila Hagen har mage att påstå att kritiken mot Liza Marklund bara bara grundar sig i avundsjuka för att hon är: ”Att detta uppmärksammas så till den milda grad, beror i mångt och mycket på Liza personligen. På att hon är den hon är. Lång och blond och vacker och framgångsrik och oavbrutet bästsäljande och förmögen som få och street smart och makalöst kaxig. Och det provocerar.”
http://www.svd.se/kulturnoje/nyheter/artikel_2338963.svd
Eller så kanske det i själva verket är så att alla utom medieetablissemanget upprörs av att hon skadar människor och medierna mörkar? Det senare alternativet låter troligare i mina öron.
Ett meddelande kommer att skickas till ansvarig som besultar om inlägget skall tas bort, av vilken anledning vill du rapportera det här inlägget?